NSA, GHCQ, atd..

Aktuality a články o Warez-scéně.

NSA, GHCQ, atd..

Příspěvekod got2 » ned 08. zář 2013 8:06:54

Před několika měsíci jsem zde měl debatu s rostiguem na téma bezpečnost antivirů, firewallů, šifrovacích programů, atd. Já jsem tvrdil že výrobci softu schválně nechávají backdoors do svých produktů, on tvrdil že to není možné, jelikož by na to dávno někdo přišel. Jak šel čas a spustil se skandál s E.Snowdenem, NSA, atd, ukázalo se že jsem měl pravdu já. Je otázkou jak je vůbec možné, že tolik let na tohle nikdo nepřišel a nebýt Snowdena, všichni bychom měli falešný pocit bezpečí ještě bůh ví jak dlouho.
Přiznám se, že jsem dost líný to překládat, ale předpokládám, že spousta z vás vládne anglickým jazykem alespoň na základní úrovni a dokument si přeloží.
Takže otázka není zda-li jsou v programech backdoors, ale otázka zní, v kolika programech jsou. Jistě namítnete že vám je to přeci fuk, ať si každý prolomí šifrování vámi zazipovaného souboru. To je pravda do určité míry. Já si myslím, že každý má právo na soukromí a každému je do toho h..no do toho co dělám na webu. Za druhé se tohle přímo dotýká i internetového bankovnictví a to už je zcela jistě problém. Protože jestli že pro NSA je rutinní záležitostí sledovat toky peněz přes internetbanking, je pouze otázkou času kdy se tyto znalosti a prostředky dostanou do nepovolaných rukou. Protože tady se nejedná o klasickou chybu mezi klávesnicí a židlí, ale o něco, co nemůžete ovlivnit při nejlepší vůli.
Z podobného šálku je prolomení šifrování SSL
Pro nevěřící tomáše že to lze, TADY máte PODROBNÝ NÁVOD NA PROLOMENÍ ŠIFROVÁNÍ SSL
A pro rýpaly kteří namítnou i cosi o tom že NSA je nepálí protože je daleko, budete se divit, ale kupodivu i naše BIS disponuje zajímavou technikou a zcela běžnou věcí je napojit se na počítač který není připojen k internetu. Ano, správně, má to co do činění s elektromagnetickým vlněním které každé PC vydává a které prostoupí i zdi.
Poslední měsíce vůbec byly na překvapení úrodné. Nevím zda jste zaregistrovali zátah na uživatele TORu. Jistě, zátah na pedofily je užitečný a bohulibý skutek, o tom žádná. Ale zaráží mne na celé věci to, že zde k identifikaci úchylů byla použita mekka anonymizérů. Takže i když bylo snad 1000x popsáno jak TOR funguje, ani tohle nezaručuje vaší anonymitu.
Příště nemusí jít o pedofily, ale vládě se může znelíbit cokoliv jiného.
A nakonec ve mne hlodal červiček pochybností ohledně bezpečnosti Guttmanovy metody mazání dat.
Jak asi jistě tušíte, i tato data JDOU OBNOVIT. Ale tentokrát pro vás mám příjemnější zprávu. Na tenhle ořech je potřeba vybavení v řádech milionů USD a obnova cca 100GB dat trvá cca měsíc. Takže jako relativně běžní uživatelé můžeme být v klidu ;)
Ale pokud by jste opravdu chtěli zničit z jakéhokoliv důvodu vaše data neobnovitelně, přejeďte hadr magnetem, pro jistotu několikrát, rozšroubujte, vnitřek rozbijte kladivem, kamenem, zkrátka čímkoliv. Fantazii se meze nekladou :D A pro jistotu doporučuji na konec hodit disk do ohně. Jedině tak můžete mít 100%-ní jistotu že vaše data jsou jednou pro vždy zničena, což by mi mohl potvrdit i někdo z vás, komu se přihodila také ta hrozná nepříjemnost a nakazil se virem, který na disku zůstal i po smazání v Partition Magic. Takže disk na odpis.
Anonymita na internetu? Neexistuje! A bezpečnost na internetu? Nenechte se vysmát :D
Rada na závěr: chcete být někdy ve skutečné anonymitě?
1. Vyndejte baterku z mobilního telefonu. Až po tom je opravdu nezjistitelný. Nebo ho nechte prostě jenom doma. Vyjděte ven. Laptop a podobné vymoženosti pochopitelně nechte také doma.
2. Vyhledejte nebližší les, či louku a projděte se s bosýma nohama v trávě.
Civilizaci prostě nechte za sebou. Ten krásný pocit dotyku trávy na vašich bosých nohou, poslouchání zpěvu ptáků, vůně čerstvě posečené trávy a vánek ve vlasech je totiž neskutečnej relax a balzám na duši :)
got2
Uživatel
Uživatel

Zpět na Novinky ze světa Warez a internetu